Centrum voor leven met en na kanker

Jan Braam Stichting

De Jan Braam Stichting zet zich in voor het realiseren van aangename zorg voor iedereen in de Liemers die te maken krijgt met kanker. Voor patiënten én hun naasten.

De stichting werd in 2007 opgericht door betrokken internisten van de afdeling Interne Geneeskunde van het ziekenhuis in Zevenaar. Zij namen het initiatief voor een vernieuwende vorm van aanvullende zorg in de regio. Als naamgever en inspiratiebron kozen zij Jan Braam, gepensioneerd arts.

Aanvankelijk richtte de stichting zich op het veraangenamen van behandelkamers in het ziekenhuis. Vanuit de overtuiging dat goede zorg niet ophoudt bij de ziekenhuisdeur, nam de stichting het initiatief tot de oprichting van het Braamhuis. Dit inloophuis opende eind 2012 zijn deuren.

Het Braamhuis is tot stand gekomen dankzij de inzet van vele vrijwilligers en de steun van sponsoren. Als inloophuis is het aangesloten bij  IPSO, de landelijke brancheorganisatie voor centra voor leven met en na kanker.

Het Braamhuis

 

Het Braamhuis is een inloophuis in Zevenaar voor iedereen in de Liemers die te maken heeft met kanker. Het huis richt zich op psychosociale oncologische zorg en biedt een warme, veilige plek waar de mens centraal staat, niet de ziekte.

Eén op de drie mensen krijgt in zijn of haar leven te maken met kanker. Wanneer kanker je raakt – als patiënt, naaste of nabestaande – verandert er veel. De diagnose heeft een enorme impact op je leven. Je moet verder, maar dat hoef je niet alleen te doen.

Het Braamhuis staat open voor mensen die kanker hebben of hebben gehad, hun partners, familieleden, overige naasten en nabestaanden. Je kunt er terecht voor ontmoeting, een luisterend oor, steun en extra aandacht. Het Braamhuis is er voor en door de Liemers.

Loop gerust eens binnen voor een kennismakingsgesprek!

Wij leiden je graag rond in ons huis